Міська рада Сум виступила проти «формули Штайнмаєра»

Міська рада Сум виступила проти «формули Штайнмаєра»
Депутати місцевої міськради виступили за недопущення імплементації «формули Штайнмаєра», оскільки вона легітимізує терористів на Донбасі Об этом сообщает kiev-v.in.ua со ссылкой на СМИ.


У Сумах міська рада прийняла звернення до президента та Верховної Ради України про недопущення імплементації «формули Штайнмаєра». Рішення було прийнято на позачерговій сесії міськради, повідомляє Укрінформ в п’ятницю, 4 жовтня.


«Ми, депутати Сумської міської ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізацію так званої «формули Штайнмаєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії. На нашу думку, наміри щодо реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є неприкритою здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні», — йдеться в зверненні.


На переконання депутатів, в результаті реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна отримає саме легітимізацію і тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей шляхом проведених виборів.


«Зважаючи на поведінку окупаційних військ і дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального контролю над всією ділянкою українсько-російського кордону. В подальшому проведення наступних виборів в український парламент на цих територіях остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні. Все вищесказане стане можливим після імплементації нового законодавства про особливий статус і внесення змін до Конституції України. В результаті, разом з паралельним ослабленням міжнародних санкцій щодо Російської Федерації, це буде означати перемогу Росії і поразку України», — наголошується в документі.


Зважаючи на це, депутатський корпус Сумської міськради закликає всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України, заблокувати прийняття нової редакції і не допустити продовження дії закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», відомий також як закон про особливий статус Донбасу.


Крім того, депутати закликали президента України розірвати дипломатичні відносини з РФ і не відновлювати їх до повної деокупації всіх українських територій, домогтися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку і недоторканність її кордонів в обмін на відмову від ядерної зброї.


Також у своєму зверненні Сумська міськрада вимагає від глави держави припинити практику прийняття доленосних для України рішень без урахування думки суспільства за його спиною.


Депутати пропонують керівництву країни і провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для напрацювання загальнодержавної стратегії на переговорах щодо російської агресії на сході України і долі тимчасово окупованих територій.


За звернення проголосували 23 з 23 присутніх у сесійній залі. Проігнорували позачергову сесію у повному складі фракції Опозиційного блоку і Самопомочі.


Раніше повідомлялося, що Львівська облрада виступила проти «формули Штайнмаєра». Депутати області бачать небезпеку капітуляції через прийняття формули, а також вважають відведення українських військ неприпустимим.


Нагадаємо, під час брифінгу 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що українська сторона відповіла на лист спецпредставника ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартіна Сайдіка, що погоджує текст «формули Штайнмаєра».


Також в ОБСЄ заявили, що розведення військ в Петровському та Золотому на Донбасі розпочнеться у понеділок, 7 жовтня.


2 жовтня народний депутат від «Слуги народу», голова комітету ВР з питань зовнішньої політики Богдан Яременко заявив, що Україна рухається в напрямку припинення кровопролиття на Донбасі – «не поступаючись при цьому нічим принциповим», і 1 жовтня «ніхто нічого не підписував».


Прессекретар представника України у Тристоронній контактній групі та другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер 2 жовтня опублікувала лист з формулою Штайнмаєра, підписаний Кучмою.


Читайте також:
  • Формула Штайнмаєра чи Мінська змоваДжерело статті: “http://glavcom.ua/news/miska-rada-sum-vistupila-proti-formuli-shtaynmajera-630218.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя